Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza kadimî giriş fail ve takip eden biriyseniz, örneğin 2 zaman önce baktığınızda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çdüzenındığını sabitleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çdüzenındı demeden önce son bir kontrol bile arkadaş, kardeş ya da hesabı takip eden yakınlarımızdan kontrol esenlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere takip etmiş olduğu kişileri gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas çoğunlukla kullanıcı adınızı bileğçalışmatirmektedir, saldırganların sizin hesabınız için belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çdüzenışın.
Instagram Hesabı Kesinlikle Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çdüzenındı ise bunun mebdelıca sebepleri şunlardır:

E-andıran adresinize mevrut ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz yapmacık e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran yapmacık maillerdir. Dikkatli bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde arz yer linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çdüzenınabilir.
Takipçi arttırmak için kullanılan web siteleri ya da taşınabilir uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar çoğunlukla Instagram kontaksı istediği için şifrenizi düzenırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir şahsiyet şifrenizi çbuyurmak için size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çdüzenınan bir müşterimize kuduruk “DM” ile ulaşıp, takipçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun için bile şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişuygun farklı metotlarla inandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “takipçini arttıralım” üzere sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çdüzenınan Instagram Hesabı Kesinlikle Son Cebinır?
Instagram hesabı çdüzenınan ya da hacklenen eşhas için ne yazık ki çok ziyade racon bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok ziyade dayak sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çdüzenındı” diyerek esasta değişik kişilerin hesabını çalmaya çdüzenışan kişilerin olması.

1.Prosedür: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama kontaksı almaya çdüzenışın. Eğer şifre sıfırlama kontaksı gelirse derhal şifreyi bileğçalışmatirin ve çabucak peşi sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneme ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Prosedür: Instagram hesabınız çdüzenındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram hesap pusulası şifreniz bileğçalışmatiğinde yahut kullanıcı adınız bileğçalışmatiğinde elektronik posta hesabınıza tadil bildirimi düzenırsınız. Instagram hesabını çyer saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı esasen bileğçalışmatirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine sakıncasız başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğçalışmatirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğçalışmatiren sen bileğilsen, hesabını güvene düzen” ya da ara sıra “bileğçalışmaikliği aptal düzen” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında rağmenıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız ama çoğunlukla saldırganlar elektronik posta adresini bileğçalışmatirdiği için sizde bu ekran çıkmaz ve dikme olarak “asayiş kodu düzen” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir