Erdal Can Alkoçlar Kimdir?

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye eşış, dünya üzerinde makul alanlarda ülkemizi temsil etmesiyle öne çıkan bir Marifet Herifı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak yalnızca başına öne çıkan en majör miktarda ilaç içerik patentinin hak sahibidir. Bu zamana derece yaptıkları buluşlar ve ilaç dalünde çoğu majör adımlarıyla öne çıkan Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çtuzakışmak istediği düzlükı abartmak talip Alkoçlar, meyanğı Metehan Yeşil ile alay malay kurmuş oldukları Ar-Ge isminde programın genel reisıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na gereğince insanın selen dağarcığının nispetle farklı etkenleri birleştirerek artırma çtuzakışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak sistematik bir sentetik zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Sadece Ar-Ge projesiyle tutmak istemeyen sarrafiyearı demeında ülkesini durmadan temsil eden Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı patent sarrafiyevuruları ile bile meşhurdur. 143 adet sarrafiyevurulmuş ve 280’den çokça beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların nispetle ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca ivedi vüruten olaylarda hızlı sonuç tuzakınmasını sağlayıcı testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Köleübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Marifet Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu bilgi insanının desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle alay malay yine bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Alanında imdi sahici bir mütehassıs olmasıyla alay malay kimsenin nüans edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda majör bir öneme mevla olan Alkoçlar, Cihan çapında taraf edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk kez sürülen flavonol glikozit esaslı olgunlaşmak üzere antiviral dahişenin mucididir. Bunun tasdikını ise T.C Besin, Ekincilik ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu dahişke tam olarak 21 parça bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise umum arasında en çok patent sarrafiyevurusunu yaparak Türk Berat Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Marifet Herifı Ödülü’’ kendisine mevdutir.
Yaptığı çtuzakışmalarla insanlık evveliyatına faydasını hiç eksik etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı dokuması sebebiyle yalabık çalışmalere her sene imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü neticelar elde etse dahi katiyen çtuzakışmalarından vazgeçmemiş durmadan olarak kendisini Marifet dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle dokunmabana terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez alay malay olgunlaşmak üzere sağaltma yönünde vüruttirdiği dahişkeleri keşfederek insanlık evveliyatına majör bir arkalamaı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde sağlam bilinmese bile temelı kıymetli molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek kazandırmak gerekirse PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan hızlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının değeri ise takribî olarak 3 Milyon Dolardır. Sadece aşina şeylerin üzerinde çtuzakışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çtuzakışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çtuzakışmalarla Sierra Leone isminde devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ isminde yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde bulunan birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu ahacık bile muvaffakiyetlı olmuştur. Hiçbir kötü (yön ağırlık) özelliği sıfır bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile elan sonra ise 25’e yakın ülkede müsaadeı münfailtır. Cümle çtuzakışmalarına tam odak çtuzakışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten bile muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar tek Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde bile birokkalı şirketin ortaklık ve kurucu kadrosunda taraf almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isminde ilaç şirketinin şerik Sahibi ve Teknolojiden sorumlu reisıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve mevduat vasıtayla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden sorumlu reisıdır.
Kuzey Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Resi bey çelteksıdır.
Belçika’da bulunan HC Pharma isminde bir Eczanenin Idare Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve vüruttirdiği onlarca dahişkenin nispetle insanoğluna yarayacak çalışmaler üretmeyi boşlama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna yönelik vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA isminde formülasyonu vardır. Özellikle jurnal hayatta yönıkların geçmesi için makul bir bugünı beklesek dahi bazenları lakırtııcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem bile içerisinden palas bir halde sağaltma edebilmek için bu kullanılıyor. Ayrıca eşeysel çalışmalev bozukluğunu da sağaltma buyurmak için kullanılmaktadır. Sadece bununla kalmamış felakete karşı mukavim ve hızlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere mevla olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isminde patent sarrafiyevurularının 2000 adetine yakının hak sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı çalışmaleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet başüstüne. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çtuzakışsalar da Alkoçlar her bugün kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı konularda hala legal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sayesinde uzun mevkut kapanmalara ve sosyal hayattan münezzeh zaruri soy istirahatlarine maruz mütebaki dünya toplumlarında birokkalı alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir ivinti kazanmış durumda.

Konuyla ilişkin görüşünü beyan eden Spektral Holding Idare Müesses Eşreisı Erdal Can Alkoçlar bu dönem ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı zorunlu olarak artması özellikle ferdî bilişim ve teknolojik aparey inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce ister ilaç, ister mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, imdi ilişkin sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz hesabına dokumalabilecek en harbi katkı, inovasyonu genel anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç dalünün önde gelen ismi olarak öne çıkmaktadır. Marifet Herifı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine majör miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Kuzey Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna kabil çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz hesabına da majör vürutmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Envestisman Ar-Ge Şirketinin kurucu meyanğıdır ve aynı zamanda reisıdır. Ülkemizde taraf düzlük sair bilgi adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok majör bir miktarda farmasötik dahineşeli patentinin hak sahibi olması ve sarrafiyevurusunu ilk fail eş olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı duhulimler ve bulduğu molekülleri genel olarak insanlığın yapı taşı ammaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle dokunmabana düzlükında çtuzakışmalarını durmadan genişleterek durmadan faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile birokkalı sefer Türkiye Yılın Marifet Herifı ödülüne layık görülmüştür. Sadece ülkemizde bileğil mekân haricinde kısaca global anlamda da birokkalı ödülleri alarak bulduğu farklı daruların alınlığını almıştır. Orantığı olan Metehan Yeşil ile alay malay yalabık çalışmalere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çtuzakışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz için yararlı olmasını düşündüğü darularla alakalı anlaşmaları yaparak farklı çalışmae yarayacak daruları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabil bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabil kavramlar birokkalı farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken kabil faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye sarrafiyeladı.

Ülkemizde faaliyet gösteren ve bu alanda çtuzakışmaları bulunan Spektral Envestisman Bankası Eş Resi beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir katma şayan yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik düzlükındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yakın zamanda ülkenin doğusunda taraf düzlük bir değerli sahası ile alay malay sarrafiyelatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki yükselmek bileğçalışmaikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir mevduat aracı olarak kalmasını sağlamanın yolunun mıhlı şayan yahut miktara mevla “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Envestisman Bankası Resi bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Takım’a tabi metal ruhsatları ile sağlanabileceğine ilgi çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Takım metal ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak legal alt dokuması ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilişkin bile selen veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni hisse modülü(staking) projemize daimî teminat olarak çalışmatiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit işletme müsaadeını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 skorlı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon ekü değerinde bir yöntem teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Ifade No.sutaş ve 18.06.2020 yayın zamanı ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası olgunlaşmak üzere iki endüstriyel hammadde metal sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten yapılan alfabelı açıklamada gözlerine taraf maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sağ Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye majör katma şayan mizan potansiyeline mevla olduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve ün yalıtımı zaruri olan alanlarda kullanılacak olan gereç olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Gururını gerçekleştirdiğimiz pomza metal sahasının ise katıksız gereç dokumasındaki havailuklar sebebiyle yüksek derecede ısı ve ün yalıtımı özelliklerine mevla. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan yüksek oranlarda izolasyon sağlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka yeryüzü planları olduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili metal sahalarının meyan vadede CRIRSCO kriterlerine şayeste rezerv belirleme raporları düzenlenerek halka yeryüzüı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada taraf düzlük detaylara gereğince üste, TBY Holding güzeşte ay İnovasyon Direktörü Alkoçlar gözetiminde Alman Sağlık Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir