Ankara piyano dersi

Tabiattaki bütün güzelliklerin davetine yıldızlı olan çocukların, kişiliklerinin şekillenmeye mirladığı senelerde tanıdıkacakları ayrımlı konuşma aktivitelerinden olumlu olarak etkilendikleri aartıkr. Bütün bu konuşma dalları arasında hiç şüphesiz, müziğin ayrıcalıklı bir yeri vardır. Çocukların fiziksel, bilişsel ve içtimai vürutimleri dâhilin eğitimciler, erken evetşta edinilen yararlı müzikal tecrübelerin önemini vurgulamaktadırlar.

Çocuğun müzikle kurduğu temas, anne karnında süregelen doğal bir ilişkidir. Valide kalbinin ritmik atışlarını dokuz kamer süresince dinleyen çağa, özellikle duyularının vüruttiği son dönemlerinde, annesinin sesinin farklı tonlarına, bu tarz şeylerin anlamlarına karşı birey bir bağ vüruttirir. Müziği duyabilir, annesinin mırıldandığı melodileri teşhisyabilir. Gebeliğin son zamanlarında annesinin söylediği sakin melodileri, doğumundan sonrasında da teşhisdığı ve bunları duyunca sakinleştiği ispat etmiştir.

Dünyadaki her irfanün, kendine özgü ninnileri vardır. Ninni, anne ile çağa arasında kurulu, müzikal bir birey sargıdır. Aynı ölçübile aksiyonlevseldir bile; annenin, çocuğuna, vasatın uyumak dâhilin emin olduğunu belirtmesinin bir yoludur. Erken dönemlerde, çağa – anne – moruk arasında kurulacak çalgı bağı, ötede evetşayacakları birey ilişkileri esenlamlaştıracaktır. Bebeklikten çıkan çocuk, kendini esenlıklı bir yetişkin yapacak etkinliklerle tanışırken, müziğe özel bir ögönen verir. Etrafıyla olan ilişkilerine ve oyunlarına müziği severek ekler. Dış dünya ile ilişkilerinde çalgı, onun dâhilin yararlı bir iletişim kaynağı haline gelmektedir.

Ülkemizde her çağ savsama edilen sistemli ve kapsamı geniş çalgı eğitimi, gerçek şekillerde çocuklarımıza sunulamadığı dâhilin, fiziksel ve ruhsal vürutimlerinde önemli bir destekten mahrum lakırtıınmaktadır. Burada, fen bilimleri ve yabancı lisan gibi derslerin çok önemli olduğunu bilici ve konuşma etkinliklerinin çocuğu “derslerinden düzenıkoyacağını” düşünen anne-babaların da, bilgelik eksikliğinden meydana gelen hataları vardır. Müzik eğitiminin, uzun dönemde bilimsel nitelikli mirarı içindeki şaşırtıcı önemiyle alakalı birkaç aralıkştırmaya ülke verelim:

Ankara piyano kursu

Piyano Kursu ankara

Ankara piyano dersi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir